Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrudzień kolejnym miesiącem ze wzrostem liczby bezrobotnych. Bydgoszcz na tle regionu prezentuje się dość dobrze

Grudzień kolejnym miesiącem ze wzrostem liczby bezrobotnych. Bydgoszcz na tle regionu prezentuje się dość dobrze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 styczeń 2023 16:04
Grudzień kolejnym miesiącem ze wzrostem liczby bezrobotnych. Bydgoszcz na tle regionu prezentuje się dość dobrze Fot: Bartosz Bieliński

Przez okres grudnia liczba zarejestrowanych bezrobotnych w kujawsko-pomorskim wzrosła do 1453 i wyniosła na koniec roku prawie 56,6 tys. osób. To jednak i tak o prawie 5,3 tys. osób mniej niż na koniec 2021 roku. Udział Bydgoszczy w liczbie 1453 nowych bezrobotnych był jednak niewielki – wyniósł zaledwie wzrost liczby bezrobotnych o 51 osób. Stopę bezrobocia Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy oszacował na 2,2%,to o 0,1 punktu procentowego więcej niż w rekordowym momencie.

W samej Bydgoszczy na koniec roku mieliśmy 3.645 zarejestrowanych bezrobotnych, to o nieco ponad 100 więcej niż w znacznie mniejszym Włocławku i niecałe 400 więcej niż w dwa razy mniejszym Toruniu. Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie inowrocławskim, który zamieszkuje prawie 3 razy mniejsza populacja niż Bydgoszcz, gdzie liczba osób bez pracy przekroczyła 5 tys.

 

Grudzień z perspektywy Bydgoszczy był trzeci miesiącem, gdy notowany jest wzrost liczby osób bez pracy – w październiku przyrost przekroczył 100 osób, w listopadzie wyniósł 80, teraz mamy 51, czyli pokazuje to pewną tendencję spadkową, co może świadczyć, iż główną falę mamy już za sobą i być może już styczeń i luty przyniosą ponownie spadek.

 

Gdy porównamy końcówkę 2022 roku z końcówką 2021 roku to mamy w Bydgoszczy o 457 zarejestrowanych bezrobotnych mniej.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu