Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Czerkasach dziękują bydgoszczanom za wsparcie

W Czerkasach dziękują bydgoszczanom za wsparcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 styczeń 2023 18:26

Od kwietnia Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy w bliskiej współpracy z Urzędem Miasta prowadziło zbiórkę środków na pomoc dla miast partnerskich Bydgoszczy na Ukrainie: Czerkas i Krzemieńczuka. Dzisiaj w ukraińskich mediach ukazała się wzmianka, w której burmistrz Czerkas dziękuje Bydgoszczy i TMMB za ukazanie pomocy w wysokości 100 tys. zł.

 

Jak wynika z komunikatu te środki przeznaczono na doposażenie jednej z miejskich spółek w sprzęt niezbędny do pomocy uchodźcom. Czerkasy, podobnie jak Krzemieńczuk nie leżą na pierwszej linii frontu, ale borykają się z ogromną liczbą uchodźców z obszarów gdzie trwają działania wojenne. Trzeba też mieć na uwadze to, że ostatnie zmasowane ataki na infrastrukturę cywilną utrudniają funkcjonowanie Ukraińców na terenie całego kraju.

 

Kolejne 100 tys. zł Bydgoszcz przekazała ze swojego budżetu dla Czerkas, co uchwaliła kilka miesięcy temu Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Osobiste podziękowania wyraża burmistrz Czerkas Antolij Bondarenko. W ukraińskich publikacjach pojawia się informacja, że Bydgoszcz okazała pomoc już wcześniej dla miejskiego szpitala przekazując transporty łózek i leków.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu