Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMobilis miewa problemy z punktualnością

Mobilis miewa problemy z punktualnością

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 styczeń 2023 18:19
Mobilis miewa problemy z punktualnością Fot: Mobilis

Od 1 stycznia przewozy na części linii autobusowych wykonuje nowa firma Mobilis, która zastąpiła Irex-Trans. Docierają do nas sygnały, że są problemy ze sporymi opóźnieniami dla niektórych kursów. Z naszych informacji wynika, że wszystkie kursy raczej są realizowane, tylko niekiedy nawet z kilkunasto minutowym opóźnieniem, co może nieco dezorientować pasażerów.

Do problemów dochodzić ma na liniach nr 51 i 58, gdzie tak dużych opóźnień za poprzedniego przewoźnika nie było. Skala problemu jest na tyle duża, że za zasadne uznaliśmy podjęcie interwenci. Czekamy na wyjaśnienia przewoźnika i informację w jakiej perspektywie sytuacja może ulec poprawie.

 

Nieoficjalnie słyszymy, że jednym z powodów mają być źle rozplanowane rozkłady, których przewoźnik już nie ustala. Do sprawy będziemy wracać.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

 • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

  - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu