Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBurmistrz Żnina dorabia w Białych Błotach, tymczasem wójt Białych Błot w Żninie

Burmistrz Żnina dorabia w Białych Błotach, tymczasem wójt Białych Błot w Żninie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 styczeń 2023 12:18

Pod koniec października w skład Rady Nadzorczej Zakładu Wodociągów i Usług wójt Białych Błot Dariusz Fundator powołał m.in. burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego. W tym samym czasie Luchowski w skład Rady Nadzorczej podległego sobie WIK-u powołał wójta Fundatora. Dla obu samorządowców, wzajemne zasiadanie w Radach Nadzorczych to okazja do dodatkowego zarobku.

 

Prawo zabrania samorządowcom zasiadania w radach nadzorczych podległych sobie spółek, w tym wypadku mamy jednak do czynienia z zasiadaniem włodarzy gmin w spółkach, które podlegają innym samorządom, choć akurat taka wzajemność między Białymi Błotami i Żninem rzuca się w oczy.

 

Nie jest to jedyny taki przypadek w Polsce, ale też trzeba zaznaczyć, że nie jest to aż tak powszechne wśród samorządowców zjawisko, dlatego ewentualna ocena moralna takiego postępowania to już kwestia dla mieszkańców tych gmin.

 

Zwrócić trzeba jednak uwagę na jeszcze jeden aspekt, bowiem w obu tych radach nadzorczych zasiada też Maciej Dalka, w Żninie będący nawet przewodniczącym Rady Nadzorczej. Jego kancelaria prawna świadczy jednocześnie usługi dla Urzędu Gminy w Białych Błotach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu