Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa rynku budowlanym widoczny spadek cen. Wkrótce ruszy budowa nowego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego

Na rynku budowlanym widoczny spadek cen. Wkrótce ruszy budowa nowego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 styczeń 2023 17:22
Polana na której powstanie kompleks Polana na której powstanie kompleks Fot: dokumentacja przetargowa

Przed końcem roku pisaliśmy o przetargu na budowę kompleksu rekreacyjnego nad Kanałem Bydgoskim, na wysokości Unileveru, przy Bulwarze Sebastiana Malinowskiego, w pszczelim klimacie. Otwarcie ofert w przetargu miało miejsce już po nowym roku, o ofertach można powiedzieć natomiast, że nie są zaporowe.

Pszczółkowa Wieża ze zjeżdżalnią, to jeden z planowanych elementów małego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, który ma powstać nad Kanałem Bydgoskim. Potrzebę realizacji ten inwestycji wskazali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, ratusz ogłaszając przetarg przystąpił do działania. Będzie to kolejny element po rewitalizacji przestrzeni na wysokości ulicy Mińskiej, na którą na początku grudnia podpisano umowę z wykonawcą.

Obecnie polana w tym miejscu nie jest zagospodarowana, planowany kompleks według dokumentów planistycznych ma liczyć 148 metrów kwadratowych. Tematycznie ma nawiązywać do pszczół, stąd też nazwa Pszczółkowej Wieży, będzie też huśtawka wzorowana na gnieździe pszczół, interaktywna trampolina emitująca nagrania dźwiękowe w przypadku korzystanie z niej oraz mniejsze elementy placów zabaw jak m.in. huśtawki i piaskownica oraz figurki pszczół. Kompleks będzie zatem dedykowany głównie dla dzieci.

 

Dla dorosłych przewidziano instalacje ławeczek oraz leżaków. Dla uzyskania efektu ekologicznego utworzony zostanie też hotel dla owadów.

 

Ratusz na realizację tego zadania przewidział niecały milion złotych, w przetargu złożono trzy oferty, tylko jedna przewyższa milion (blisko 1,9 mln zł), oferta Educarium z sąsiedniej ulicy Gdańskiej jest niższa niż 900 tys. zł, jest jeszcze oferta Royal Play poniżej 500 tys. Obecnie urzędnicy analizują oferty przetargowe, po czym nastąpi wybór wykonawcy.

 

Wizualizacje planowanych elementów:

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu