Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZnamy wyniki X edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – wyniki nie przynoszą jednak rewolucji

Znamy wyniki X edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – wyniki nie przynoszą jednak rewolucji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 styczeń 2023 14:14
Koncert Kanał Kultura 2022 Koncert Kanał Kultura 2022

21.126 – tyle osób głosowało w X edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, to o 14% więcej niż przed rokiem. W praktyce będą to nowe inwestycje o łącznej wartości około 16 mln zł. Z racji tego, że każdy mieszkaniec mógł głosować w różnych kategoriach, oddano ponad 71 tys. głosów.

 

Tytuł sugeruje, że nie ma rewolucji, bowiem wybierając projekty ponadosiedlowe mieszkańcy opowiedzieli się za kontynuacją rozpoczętych – czyli za dalszą rewitalizacją nabrzeży Kanału Bydgoskiego oraz realizacją Wielkiej Pętli Fordonu. Oba zadania kosztować będą po niespełna 1,4 mln zł. Nie można jednak powiedzieć, że obyło się bez emocji, bowiem Wielka Pętla Fordonu wygrała o zaledwie 40 głosów z projektem Animal Patrol, czyli uruchomienia specjalnej komórki w Straży Miejskiej, która miałaby się zajmować zwierzętami.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach mieszkańcy mogli głosować też na projekty przypisane danym osiedlom oraz małe projekty społeczne, w tym roku pierwszy raz była osobna pula na dodatkowe projekty przypisane konkretnym osiedlom. Z projektów społecznych zdecydowanie wygrała inicjatywa z Miedzynia: Kanał Kultura, czyli koncerty nad Kanałem Bydgoskim, które w poprzedniej edycji, która odbywała się w wakacje relacjonowaliśmy. Będzie jednak też plenerowe kino w Fordonie, czy organizacja zlotu zabytkowych autobusów – w sumie zrealizowanych będzie 21 tego typu projektów.

 

Szczegółowe wyniki do pobrania poniżej.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu