Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzy Bazylice powstaje Bar Mleczny, z bardzo symboliczną opłatą za posiłek

Przy Bazylice powstaje Bar Mleczny, z bardzo symboliczną opłatą za posiłek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 31 grudzień 2022 09:12

Księża i wolontariusze bydgoskiej Bazyliki pw. św Wincentego A'Paulo wydają niemal codziennie ponad 150 posiłków, niekiedy jest nawet około 250. Bazylika oferuje najbardziej potrzebującym też ogrzewalnie, aby mogli spędzić zimniejsze noce w bezpiecznych warunkach. Wkrótce ma ruszyć nowa inicjatywa – Bar Mleczny, choć z nieco innym założeniem jak wygląda to w standardowych tego typu placówkach.

O tym planie mówił przed świętami podczas konferencji prasowej ks. Dominik Jemielita – Nie będzie to bar, gdzie żywność będzie wydawana za darmo, tylko za symboliczną opłatę złotówki, dwóch złotych, ,maksymalnie pięciu złotych. Myślimy o osobach samotnych, starszych, które mają gdzie mieszkać, mają nawet za co sobie posiłek przygotować, tylko nie mają sił i czasu. Przychodząc do nas mogą bardzo tanio taki posiłek otrzymać.

 

W odróżnieniu od innych dzieł Bazyliki, gdzie pomoc jest oferowana całkowicie za darmo, symboliczna opłata ma służyć zachowaniu godności tych osób – Symboliczna jest po to, żeby nie utracili poczucia godności, żeby nie poczuli się jak osoby bezdomne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu