Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz szuka wykonawcy dla budowy kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Kanałem Bydgoskim

Bydgoszcz szuka wykonawcy dla budowy kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego nad Kanałem Bydgoskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 grudzień 2022 06:47
Polana na której powstanie kompleks Polana na której powstanie kompleks Fot: dokumentacja przetargowa

Pszczółkowa Wieża ze zjeżdżalnią, to jeden z planowanych elementów małego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego, który ma powstać nad Kanałem Bydgoskim, który planowany jest na polanie pomiędzy torami kolejowymi (wysokość Unileveru) a Kanałem Bydgoskim, przy Bulwarze Sebastiana Malinowskiego. Potrzebę realizacji ten inwestycji wskazali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, ratusz ogłaszając przetarg przystąpił do działania. Będzie to kolejny element po rewitalizacji przestrzeni na wysokości ulicy Mińskiej, na którą w ubiegłym tygodniu podpisano już umowę z wykonawcą.

Obecnie polana w tym miejscu nie jest zagospodarowana, planowany kompleks według dokumentów planistycznych ma liczyć 148 metrów kwadratowych. Tematycznie ma nawiązywać do pszczół, stąd też nazwa Pszczółkowej Wieży, będzie też huśtawka wzorowana na gnieździe pszczół, interaktywna trampolina emitująca nagrania dźwiękowe w przypadku korzystanie z niej oraz mniejsze elementy placów zabaw jak m.in. huśtawki i piaskownica oraz figurki pszczół. Kompleks będzie zatem dedykowany głównie dla dzieci.

 

Dla dorosłych przewidziano instalacje ławeczek oraz leżaków. Dla uzyskania efektu ekologicznego utworzony zostanie też hotel dla owadów.

 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to potencjalnych wykonawców tej inwestycji poznamy już w połowie przyszłego tygodnia. Kluczowa dla dalszej realizacji inwestycji będzie cena, wiele przetargów w Bydgoszczy jest unieważnianych z powodu zbyt wysokich ofert, co prawda stara się je powtarzać, ale przesuwa to już właściwą inwestycję w czasie.

 

Wizualizacje planowanych elementów:

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Sejmik Województwa krytycznie o powołaniu przez rząd komisji ds. rosyjskich wpływów

    Duże kontrowersje w Polsce, ale też za granicą, bowiem obok niepokoju wyrażanego przez Brukselę, sprawę komentuje też Waszyngton – budzi powołanie decyzją większości parlamentarnej Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo. Komisja, którą kierować będą politycy, może bowiem eliminować z życia publicznego np. przedstawicieli opozycji. Głos w tej sprawie jako pierwszy z samorządów wojewódzkich zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

Wiadomości z regionu