Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Ruch wokół kościoła i gęstość parkujących stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia”

,,Ruch wokół kościoła i gęstość parkujących stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 grudzień 2022 07:08

Dzisiaj – 28 grudnia, zostanie oddany kolejny parking typu Park&Ride, tym razem zlokalizowany w Fordonie. Patrząc na zainteresowanie pozostałymi parkingami, nie należy się spodziewać zbyt wielu parkujących. Nikłe zainteresowanie widać chociażby przy Rondzie Maczka, gdzie czasami na parking wjadą pojedyncze samochody, natomiast kilka metrów dalej wokół kościoła pw. św. Antoniego oraz w okolicznych ulicach jest aż zawalone samochodami. Kilka dni temu do ratusza trafiła petycja w tej sprawie.

 

Jak można ustalić, petycja podpisana przez mieszkańców Czyżkówka do ratusza wpłynęła 8 grudnia, sygnatariusze domagają się zniesienia opłat w trakcie Mszy Świętych. Obecnie opłata za sam wjazd to 6 zł, przez co jest to jeden z najdroższych parkingów w mieście. Jak wskazuje się petycji, jest to nawet drożej niż w ścisłym centrum miasta, gdzie w soboty i w niedzielę parkowanie jest bezpłatne – Nie rozumiemy dlaczego mieszkańcy Czyżkówka ponoszą taką karę.

 

Pomimo udostępnienia przez księdza kanonika terenu przyległego do kościoła, obszar ten jest niewystarczający dla przybyłych samochodami wiernych, a ruch wokół kościoła i gęstość parkujących samochodów stanowią zagrożenia dla zdrowia i życia przybyłych do kościoła – napisano w petycji. W zbiórkę petycją zaangażowała się bezpośrednio Rada Osiedla Czyżkówko.

 

Opłaty za parkowanie na parkingach typu Park&Ride wprowadzono uchwałą Rady Miasta, stąd też ich zniesienie leży głównie w gestii tego organu. Prezydent może jednak wyjść z taką inicjatywą. Jak na razie petycja czeka na rozpatrzenie przez prezydenta, ewentualnie prezydent może ją przekazać radnym do rozpoznania.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu