Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicjanci wzięli się za przewozy z aplikacji

Policjanci wzięli się za przewozy z aplikacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 grudzień 2022 06:59
Policjanci wzięli się za przewozy z aplikacji Fot: KWP Bydgoszcz

W Bydgoszczy działają dwie aplikacje mobilne oferujące przewozy, są one popularne zwłaszcza wśród młodszych użytkowników, bowiem pozwalają jeszcze przed zamówieniem kursu oszacować cenę przejazdu, co do zasady można powiedzieć też, że cena przejazdu jest tańsza od tradycyjnej taksówki. W ubiegłym tygodniu tego typu przewozom przyjrzały służby.

W ramach wspólnej akcji przewoźników oferujących przewozy z aplikacji skontrolowali policjanci, inspektorzy WITD oraz funkcjonariusze skarbówki. Kontrole dotyczyły przede wszystkim stanu technicznego pojazdów, przestrzegania przepisów o przewozach oraz sprawdzano też trzeźwość kierujących.

 

Jak informuje policja skontrolowano 31 pojazdów, na szczęście nikt nie wpadł na pomysł, aby wozić pasażerów pod wpływem alkoholu Nie wszystkie pojazdy jednak przeszły pozytywnie weryfikację – w przypadku trzech samochodów odebrano dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego, były też sytuację z brakiem aktualnych badań stanu technicznego. Pojawiły się też uchybienia dotyczące ustawy o transporcie drogowym, w wyniku czego wobec trzech przewoźników wszczęto postępowania administracyjne.

 

Służby oceniają po tej kontroli, że z uwagi na liczbę stwierdzonych nieprawidłowości, tego kontrole będzie trzeba przeprowadzać częściej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu