Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJest szansa, że Unia sfinansuje rozbudowę Opery Nova

Jest szansa, że Unia sfinansuje rozbudowę Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 grudzień 2022 07:50
Wstępna wizualizacja rozbudowy Wstępna wizualizacja rozbudowy

Za nami zakończone postępowanie przetargowe na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg, środki finansowe na ten cel zabezpieczyło Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz. Od dłuższego czasu mówi przygotowywana jest też rozbudowa Filharmonii Pomorskiej, tutaj jednak nie ma póki co montażu finansowego, który w każdej inwestycji jest najważniejszy. Poważnie rozważa się wydatkowanie na ten cel środków europejskich.

O takim zamiarze wspomniał na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Wspomniał, że myśli się o środkach z puli centralnej, nie będą to zatem fundusze z programu operacyjnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza, ale jakiś program będący w dyspozycji rządowej. Marszałek poinformował, że w tej sprawie trwają rozmowy z wicepremier Piotrem Glińskim, zarazem ministrem kultury.


Od samego pomysłu do pozyskania funduszy długa droga, nie mniej jednak jakiś plan jest.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu