Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceprezes MZK złożył dymisję

Wiceprezes MZK złożył dymisję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 grudzień 2022 14:58

Z nieoficjalnych informacji jakie do nas dotarły wiceprezes MZK Paweł Czyrny złożył dymisję. Najprawdopodobniej jutro prezes Piotr Szałkowski zrobi to samo. Ma to związek z brakiem porozumienia pomiedzy MZK i ZDMiKP.

 

Spór dotyczy wysokości stawek jakie MZK otrzymywać ma za wykonywanie przewozów.

 

ZDMiKP za zgodą ratusza zaproponował MZK stawkę o 10% wyższą jak otrzyma Mobilis (stawkę można powiedzieć ustaloną przez rynek, z racji przetargu). Ratusz chce zawrzeć z MZK umowę do końca 2031 roku, aby umożliwić spółce planowanie funkcjonowania w perspektywie wieloletniej.

 

MZK wskazuje z kolei na wzrost kosztów funkcjonowania w roku 2023 w stosunku do 2022 roku, na co składa się wzrost płac (wynika to z porozumienia zawartego w wakacje z pracownikami), kosztów oleju napedowego, cen energii elektrycznej. Według MZK spółka będzie miała o 8,2 mln zł mniej w przyszłym roku niż w roku bieżącym. W kuluarach mówi się nawet o tym, że prezes który niedawno wygrał konkurs na to stanowisko rozważa dymisję, z uwagi na niedomykanie się finansów.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu