Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już ostatnie dni Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

To już ostatnie dni Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 grudzień 2022 07:17

Do czwartku 22 grudnia będzie się odbywał Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy – co prawda wesołego miasteczko z wielkim kołem młyńskim pozostaną nieco dłużej, to jest ostatni moment, aby odwiedzić stoiska tegorocznych wystawców. Co można o bydgoskim jarmarku powiedzieć, to na pewno, że jest wyjątkowy z uwagi na ulokowanie go na Moście Staromiejskim, co tworzy jedyny tego typu klimat w Polsce.

Jarmark zaczyna się właściwie każdego dnia w południe, specyficznego klimatu dodają występy lokalnych artystów. Na materiale filmowym możecie zobaczyć co ciekawego działo się w ostatnią sobotę.

 

Pisząc dzisiaj o Bydgoskim Jarmarku Bożonarodzeniowym to możemy mówić już o konkretnej marce, a trzeba przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu o bydgoskich jarmarkach specjalnie nie było co dobrego pisać. Charakteryzowało je małe zainteresowanie i rozgoryczenie wystawców. Przełomem był rok 2018, gdy zorganizowano pierwszy raz jarmark na Moście Staromiejskim. Fakt, że był to jedyny jarmark zlokalizowany ma moście miał już znaczenie marketingowe. Tamtejszy jarmark niemal wszyscy okrzyknęli sukcesem, od tego momentu (z przerwą w pandemii) ta formuła jest rozwijana i doszliśmy do tego co mamy teraz.

 

Przed nami ostatnie cztery dni, aby poczuć ten klimat na żywo.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu