Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodsumowanie II Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku

Podsumowanie II Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 grudzień 2022 10:36

Nowy Bursztynowy Szlak wydał broszurkę podsumowującą II Bydgoskie Forum Bursztynowego Szlaku, które odbyło się 10 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Publikacja przedstawia najważniejsze myśli jakie się pojawiły, dotykające rozwoju Węzła Logistycznego Bydgoszcz oraz główne konkluzje.

Za główne konkluzje wskazuje się:
Potrzebę ponad politycznych działań na rzecz uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej TEN-T;
- Kluczowe znaczenie modernizacji linii kolejowej nr 201 dla funkcjonowania polskich portów morskich;
- Konieczność zweryfikowania założeń projektu audytu krajobrazowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, aby uwzględniał możliwe kierunki rozwoju gospodarczego wokół Emilianowa;
- Potrzebę elastycznego zaprojektowania węzła drogi ekspresowej S-10 Emilianowo, również z myślą o Parku Przemysłowym Emilianowo;
- Zwrócenie uwagi na znaczenie dla Bydgoszczy planowanego korytarza TEN-T roboczo nazwanego: Morze Bałtyckie - Morze Czarne - Morze Egejski

 

W czasie II Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz pierwszy zaprezentowała koncepcję Parku Przemysłowego Emilianowo.

 

Przypomnieć należy, że Komisja Petycji (PETI) Parlamentu Europejskiego petycją w sprawie uznania Bydgoszcz za węzeł sieci bazowej TEN-T ma się zająć w styczniu.

 

Broszurkę w wersji elektronicznej można pobrać ponizęj.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu