Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProm w Solcu Kujawskim wciąż nie przeszedł testów. Trudno powiedzieć kiedy to nastąpi

Prom w Solcu Kujawskim wciąż nie przeszedł testów. Trudno powiedzieć kiedy to nastąpi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 16 grudzień 2022 06:53
Prom w Solcu Kujawskim wciąż nie przeszedł testów. Trudno powiedzieć kiedy to nastąpi Fot: ZDW

Jednostka promowa wyprodukowana w Malborku do Solca Kujawskiego dotarła pod koniec lipca, w celu obsługi połączenia promowego Czarnowo – Solec Kujawski, czyli przeprawy przez Wisłę na wschód od Bydgoszczy. Póki co prom nie przewiózł jednak żadnego samochodu, trudno powiedzieć kiedy to nastąpi, bowiem wcześniej trzeba przeprowadzić niezbędne testy dla uzyskania przez jednostkę pływającą świadectwa klasy.

Problemem jest jednak niski poziom Wisły, który uniemożliwiać ma przeprowadzenie testów, które powinny być realizowane przez 4 miesiące. Z informacji jakie przedstawia radnym wojewódzkim Zarząd Województwa na najbliższą sesję wynikać może, że testy miały się zacząć, ale obecni nie są realizowane z uwagi na niski poziom rzeki. Po tych testach jednostkę będą musiały odebrać: Polski Rejestr Statków, Sanepid, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Żegluga Śródlądowa w Bydgoszczy. Dopiero potem jednostka będzie mogła wejść do służby.

 

Pojawiające się problemy z przeprowadzeniem testów mogą jednak wskazywać, iż funkcjonowanie promu już po uruchomieniu przeprawy będzie mogło być wstrzymywane z uwagi na niewystarczające poziomy rzeki.

 

Koszt produkcji promu to ok. 5,9 mln zł.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu