Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWizzAir welcome to Bydgoszcz

WizzAir welcome to Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 grudzień 2022 23:04

- To jest święto portu lotniczego w Bydgoszczy – mówił o uruchomieniu nowego połączenia dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, jego prezes Edward Hartwich, środowe święto jest jednak wyjątkowe, bowiem wejście nowej linii lotniczej w historii lotnisk nie jest rzeczą codzienną, dlatego można mówić, że pierwsze połączenie węgierskich linii lotniczych WizzAir to wydarzenie historyczne dla bydgoskiego lotnictwa. Jedynym mankamentem jest to, że samolot linii WizzAir z Londynu przyleciał z ponad godzinnym opóźnieniem, zdecydowały jednak o tym czynniki wyższe.


Starania o wejście WizzAir do Bydgoszczy trwały wiele lat, o czym zresztą mówili oficjele na inauguracji tego połączenia - Święto organizuje się wówczas, kiedy wydarza się coś istotnego. Tak jako ludzie podchodzimy do problemu świętowania. Dzisiaj świętujemy to, że pojawia się w porcie lotniczym nowa linia WizzAir, na którą pracownicy portu pracowali mozolnie przez wiele lat, aby wreszcie się zmaterializowała – mówił prezes Hartwich.

 

- Zabiegaliśmy dosyć długo, aby ta linia uruchomiła połączenia z Bydgoszczy. Po wielu zabiegach, po wielu latach starań to się udaje – uzupełnił wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, wskazując szczególnie na zaangażowanie konsula - Zaangażowanie wykazywał m.in. konsul Węgier pan Marek Pietrzak.


Samoloty WizzAir pomiędzy Portem Lotniczym Bydgoszcz i lotniskiem Londyn Luton będą latać dwa razy w tygodniu, na tej trasie od wielu lat lata też RyanAir. WizzAir daje do zrozumienia, że kierunek na Londyn to początek i nie można wykluczyć wkrótce nowych tras, a wręcz możemy się ich spodziewać.

 

 

 

Wicemarszałek Ostrowski jasno zaznaczył, że funkcjonowanie lotniska w Bydgoszczy, pomimo trudnych czasów dla branży lotniczej, jest dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego priorytetem -Chcemy być regionem, który ma swój port lotniczy i mimo ostatnich nienajlepszych czasów dla portów lotniczych – mam na myśli wybuch pandemii, potem wojny w Ukrainie – port odrabia te straty, które wynikają z tych sytuacji nadzwyczajnych, których nikt nie mógł przewidzieć.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu