Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGazetka ratuszowa czy Ster na Bydgoszcz? W środę radni będą decydować

Gazetka ratuszowa czy Ster na Bydgoszcz? W środę radni będą decydować

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 11 grudzień 2022 06:06

W środę Rada Miasta Bydgoszczy planuje uchwalić budżet na 2023 rok. Będzie to trudny budżet z uwagi na wysoką inflację, a także mniejsze wpływy podatkowe związane z reformami Polskiego Ładu. Prezydent chcąc domknąć budżet chce zrezygnować z przyszłorocznej edycji Steru na Bydgoszcz, wydarzenia które stało się ważną marką promocyjną Bydgoszczy. Radni Prawa i Sprawiedliwości widzieliby to jednak inaczej.

 

Rezygnujemy na jeden rok na razie ze Steru na Bydgoszcz, to jest wydatek kilkuset tysięcy złotych, ale po prostu nas na to nie stać - mówił w listopadzie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Klub radnych PiS-u złożył poprawkę, w której chce przesunąć kwotę 500 tys. zł na organizację Steru na Bydgoszcz, kosztem wydawania kontrowersyjnej wśród dziennikarzy gazetki ,,Bydgoszcz Informuje”. Ponadto 40 tys. z wydatków na to wydawnictwo miałoby trafić do bydgoskiego schroniska dla zwierząt.

 

Kontrowersje wokół ,,Bydgoszcz Informuje” wynikają z tego, że wydawana przez ratusz gazeta próbuje naśladować media niezależne, choć redaktorzy zatrudnieni są w ratuszu, stąd też trudno mówić o niezależności.

 

Poprawki radnych PiS zostaną poddane pod głosowanie, stąd też radnym przyjdzie zdecydować, który z tych wydatków - Ster na Bydgoszcz, czy Bydgoszcz Informuje, jest istotniejsze.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu