Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemondis dostał pozwolenie na budowę hermetyzacji swojej instalacji. Ta inwestycja jest długo oczekiwana przez mieszkańców Siernieczka

Remondis dostał pozwolenie na budowę hermetyzacji swojej instalacji. Ta inwestycja jest długo oczekiwana przez mieszkańców Siernieczka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 09 grudzień 2022 13:17
Remondis dostał pozwolenie na budowę hermetyzacji swojej instalacji. Ta inwestycja jest długo oczekiwana przez mieszkańców Siernieczka Wizualizacja

Przy większych temperaturach mieszkańcy okolic instalacji Remondisu uskarżąją się na trudne do wytrzymania zapachy. Temu miałaby przeciwdziałać instalacja hermetyzująca, o której planach budowy Remondis mówi od wielu lat – w czwartek 8 grudnia udało się uzyskać przedsiębiorcy pozwolenie na budowę, co znaczy, że wkrótce będą mogły prace ruszyć.

 

Remondis nie wskazuje jednak konkretnie terminu zakończenia inwestycji. Zgodnie z pozwoleniem wydanym przez marszałka województwa ta hermetyzacja powinna funkcjonować już od 17 sierpnia bieżącego roku, bowiem dostosowywałaby instalację do wymogów unijnej dyrektywy BAT. Przeciągające się prace projektowe sprawiły, że dopiero 17 sierpnia Remondis wystąpił do prezydenta o wydanie pozwolenia na budowę, co nastąpiło teraz w czwartek.

- Budowa oraz prace związane z uzbrojeniem terenu i wyposażeniem hal w układy wentylacji potrwają około roku od wbicia pierwszej łopaty – mówi prezes Remondisu Marcin Dobiegała – Projekt został pozytywnie oceniony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Ratusz wskazuje, że pozwolenie ważne będzie przez trzy lata, stąd też od woli inwestora zależy kiedy zostanie wbita pierwsza łopata. Nie jest jednak tak, że Remondis nie czuje presji czasu, od wspominanego 17 sierpnia instalacja tej firmy nie spełnia wymogów pozwolenia wydanego przez marszałka. Z tego powodu marszałek może na firmę nakładać kary finansowe lub nawet ograniczyć możliwości działania instalacji.

 

Remondis koszty inwestycji szacuje na około 50 mln zł. Hermetyzacja odpadów będzie polegała na zamknięciu procesów związanych z przetwarzaniem zmieszanych odpadów komunalnych i innych wewnątrz szczelnych hal technologicznych wyposażonych w system wentylacji i oczyszczania powietrza z substancji złowonnych. Powierzchnia projektowanych obiektów wynosi ponad 12 tys. metr. kwadrat. 6 tys. metr. kwadratowych zajmie hala magazynowa, a ponad 3,3 tys. metr. kwadr. h hala przygotowania wsadu. W ramach zadania powstaną także hala sortowni, mniejsze hale magazynowe, sterownia oraz pompownia.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu