Jesteś tutaj: HomeBydgoszczObraz bydgoskiej artystki na aukcji charytatywnej w niemieckim Walzburgu

Obraz bydgoskiej artystki na aukcji charytatywnej w niemieckim Walzburgu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 grudzień 2022 13:37
Obraz bydgoskiej artystki na aukcji charytatywnej w niemieckim Walzburgu Fot: Anna Rona

Niemieckie stowarzyszenie ,,Zweite Heimat Warburg” (tłumaczyć można jego nazwę jako ,,Drugi Dom Walburg”) prowadzi aukcję charytatywną, na rzecz uchodźców. Na sprzedaż jest obraz ,,Miś i przyjaciele” autorstwa artystki Anny Rony, obecnie mieszkającej Borgentreich, w Nadrenii Północnej-Westfalii. Artystka wywodzi się z Bydgoszczy, tak samo jak jej obraz.


Artystka związana była z Bydgoszcz przez większość życia, tutaj ukończyła bydgoskiego plastyka. Od 2012 roku jest wdową po Marku Ronie, który jako artysta w Bydgoszczy stał się legendą. Jako rzeźbiarz stworzył wiele obiektów, które na stałe wpisały się w charakter miasta – chociażby zrekonstruował zniszczony w czasie wojny Pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Poznańskim.

 

 

 

Wróćmy jednak do obrazu Anny Rony, który namalowany został w ciepłych kolorach. Powstał on jesienią 2003 roku w Bydgoszczy, co jest kolejnym bydgoskim akcentem. Cena wywoławcza to 130 euro, zlicytowany ma zostać on do 6 stycznia.


O aukcji dowiadujemy się z lokalnego portalu – westfalen-blatt.de.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu