Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto szuka oszczędności – chce symbolicznie podnieść opłaty za miejskie przedszkola

Miasto szuka oszczędności – chce symbolicznie podnieść opłaty za miejskie przedszkola

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 grudzień 2022 10:07

Obecnie w miejskich przedszkolach dzieci mogą przebywać bezpłatnie do 5 godzin, powyżej tego czasu rodzic musi dopłacać symboliczną złotówkę za godzinę. W środę radni mają głosować nad podniesieniem kwoty tej dopłaty o symboliczne kilkanaście groszy, ma to jednak przynieść miastu kilkanaście tysięcy złotych rocznie.

Opłata ta została ustanowiona w 2018 roku i od tego momentu niezmieniana. Ratusz wskazuje jednak w projekcie uchwały na znaczny wzrost kosztów – w 2018 roku koszt utrzymania dziecka był niższy niż 800 zł miesięcznie, w 2022 roku szacuje się go już na 1.058 zł, czyli dokładnie wzrost kosztów wynosi 32,6%.

 

Proponowany projekt uchwały zakłada podniesienie dopłaty za każdą ponadmiarową godzinę o 14 groszy, czyli byłoby to 1,14 zł. Szacuje się, że przyniosłoby to dodatkowe 15 tys. zł w skali roku dla budżetu miasta. Środki te miałyby być przeznaczone na utrzymanie przedszkoli.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

Wiadomości z regionu