Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStary Fordon ma nowe nabrzeże. Kończy się kolejny etap rewitalizacji dzielnicy

Stary Fordon ma nowe nabrzeże. Kończy się kolejny etap rewitalizacji dzielnicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 07 grudzień 2022 16:34
Stary Fordon ma nowe nabrzeże. Kończy się kolejny etap rewitalizacji dzielnicy Fot: UMB

Po rewitalizacji Rynku w Fordonie, teraz zakończyła się budowa nabrzeża nad Wisłą, które dostosowane jest do cumowania jednostek pływających. Ma to pomóc w ożywieniu Starego Fordonu, dzięki funkcjom związanym z rekreacją i turystyką wodną.

Nabrzeże powstało na przedłużeniu ulicy Frycza-Modrzewskiego – w ramach inwestycji powstała przestrzeń do wypoczynku, z ławeczkami, jako punkt widokowy na Wisłę. W wodowaniu jednostek pływających ma pomagać natomiast powstała pochylnia. Od strony Wisły nabrzeże charakteryzować będzie napis Fordon, który o zmierzchu może być podświetlany. Docelowo w tym miejscu powstać może też mała marina.

 

 

- Nabrzeże stwarza szereg nowych możliwości i będzie przez dekady wspierało rozwój tej części miasta. To tylko jeden z elementów kompleksowej rewitalizacji, która wciąż trwa. Za nami już udana rewitalizacja Rynku, ul. Bydgoskiej i miejskich kamienic. Wpływ tych inwestycji na otoczenie już można dostrzec. Wznoszone są nowe budynki mieszkalne z widokiem na rzekę, coraz więcej osób interesuje się przeszłością dawnego miasteczka, powstają punkty z gastronomią, coraz więcej właścicieli budynków odnawia elewacje przy przebudowanych ulicach. To ważna miarą sukcesu rewitalizacji, ponieważ miasto zarządza tylko niewielką przestrzenią w skali całego Starego Fordonu. Dlatego chciałbym szczególnie docenić zarówno społeczników, którzy wielkim zaangażowaniem organizują szereg wydarzeń i imprez, jak i przedsiębiorców, którzy dostrzegają potencjał tego miejsca i inwestują tu swoje pieniądze – mówi o rewitalizacji Starego Fordonu zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

 

Uroczystość oficjalnego otwarcia nabrzeża odbędzie się w sobotę 10 grudnia. Inwestycja kosztowała 8 mln zł, w dużej mierze pochodziła z Unii Europejskiej w ramach ZIT.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu