Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRada Osiedla zbiera podpisy pod petycją w sprawie zwolnienia parafian z opłat za parkowanie

Rada Osiedla zbiera podpisy pod petycją w sprawie zwolnienia parafian z opłat za parkowanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 grudzień 2022 10:10
Wierni znaleźli nowe miejsca parkingowe Wierni znaleźli nowe miejsca parkingowe

Od początku listopada parkowanie na parkingu Park&Ride przy parafii św. Antoniego kosztuje w niedzielę jak w każdy inny dzień 6 zł za wjazd. Parking w praktyce stoi pusty, parafianie parkują bowiem przy samym kościele (za zgodą proboszcza), a także na okolicznych uliczkach. Zawalony plac przy kościele samochodami nie wygląda zbyt estetycznie, korzystanie z niego też nie jest zbyt funkcjonalne, ale wspomniana kwota 6 zł, gdy parkowanie w ścisłym centrum kosztuje 3,80 zł za godzinę, wydaje się absurdem.

Z inicjatywy Rady Osiedla Czyżkówko zbierane są podpisy pod petycją, w sprawie zniesienia opłat za parkowanie na czas niedzielnych Mszy Świętych. Podpisy były zbierane w niedzielę w trakcie nabożeństw. Petycja adresowana jest na prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, choć wysokość opłat oraz regulamin zakładający opłaty w niedzielę wprowadzono uchwałą Rady Miasta.

 

Nasz materiał pokazujący absurdalna sytuację:

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu