Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZarząd Portu Lotniczego Bydgoszcz się rozrasta

Zarząd Portu Lotniczego Bydgoszcz się rozrasta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 grudzień 2022 11:24
Zarząd Portu Lotniczego Bydgoszcz się rozrasta Fot: PLB

28 października Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz powołała do zarządu Monikę Mejsner-Hermelin. Jest to o tyle istotna informacja, że przez ostatnie lata zarząd portu był jednoosobowy. W zarządzie zasiada też prezes Edward Hartwich.

 

Monika Mejsner-Hermelin jak informuje na swojej stronie internetowej Port Lotniczy Bydgoszcz jest wieloletnim pracownikiem z ponad 13-letnim stażem na lotnisku oraz z doświadczeniem w branży lotniczej. Od lipca portem kieruje Edward Hartwich, który poprzednio był w Radzie Nadzorczej, jednocześnie jest też dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Łączy zatem dwie wymagające funkcję, co niekoniecznie budzi w Bydgoszczy entuzjazm.

 

Powołanie nowego członka zarządu, z dużym doświadczeniem w Porcie Lotniczym Bydgoszcz może sugerować, że prezes nie jest jednoosobowo łączyć tych funkcji, ale też to powinno zadać pytanie – czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby powierzenie kierowania lotniskiem osobie merytorycznej z PLB, zamiast dawania kolejnej funkcji politykowi, bowiem Hartwich przez lata działał w polityce?

 

Na październikowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki obiecał, że będzie konkurs na funkcję prezesa lotniska. Nie powiedział jednak kiedy, a zgodnie z jego uchwałami Hartwich może nim kierować nawet przez kolejne 3 lata.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu