Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUrząd Marszałkowski częściowo uwzględnia oczekiwania Bydgoszczy w zakresie audyty krajobrazowego

Urząd Marszałkowski częściowo uwzględnia oczekiwania Bydgoszczy w zakresie audyty krajobrazowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 grudzień 2022 07:16

Zarząd Województwa od dłuższego czasu prowadzi prace nad audytem krajobrazowym województwa kujawsko-pomorskiego. W czerwcu Rada Miasta Bydgoszczy wyraziła negatywne stanowisko, w związku objęciem krajobrazem priorytetowym obszaru na południe od Bydgoskiego Parku Przemyslowo-Technologicznego oraz terminalu Bydgoszcz-Emilianowo, co mogłoby blokować rozwój gospodarczy na tych terenach. Podobne uwagi co do Emilianowa wyraziła też Rada Gminy Nowa Wieś Wielka. Przed tygodnie planiści Urzędu Marszałkowskiego przedstawili sejmikowej komisji aktualne uwarunkowania.

Urząd Marszałkowski postulat Rady Miasta Bydgoszczy spełnił połowicznie. Obszary te nadal będą objęte krajobrazem priorytetowym, ale audyt ma zwalniać ich z wybranych rekomendacji. Jest to przede wszystkim znaczne zliberalizowanie zasad ingerencji w rzeźbę terenu. Co do zasady na terenie krajobrazu priorytetowego mocno ograniczony jest wpływ inwestycji w rzeźbę terenu, na obszarze wyłączonym z niektórych rekomendacji, ma to nie obowiązywać.

 

Na chwilę obecną nie uwzględniono jednak w żaden sposób planów Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w kwestii utworzenia Parku Przemysłowego Emilianowo, ta koncepcja była zaprezentowana publicznie 10 października na II Bydgoskim forum Bursztynowego Szlaku. Urząd Marszałkowski odpowiadając na zapytania dotyczące tego obszaru radnego Romana Jasiakiewicza poinformował, że po zakończeniu etapu konsultacji z samorządami, projekt audytu będzie wystawiony do publicznego wglądu, wówczas Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie mogła zgłosić swoje uwagi.

 

Na niebiesko oznaczony obszar wyłączony z rekomendacji dla obszaru priotetowego

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu