Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrwa postępowanie przetargowe w sprawie Bydgoskiego Roweru Administracyjnego w 2023 roku

Trwa postępowanie przetargowe w sprawie Bydgoskiego Roweru Administracyjnego w 2023 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 grudzień 2022 08:57

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na obsługę BRA w sezonie 2023, który rozpocznie się w marcu. Będzie to trzeci rok z rzędu postępowanie pomostowe, czyli zakładające wykorzystanie infrastruktury z lat poprzednich, w tym także rowerów. Potencjalnych wykonawców powinniśmy poznać 22 grudnia, na ten dzień planowane jest otwarcie ofert w tym przetargu.

Będzie to kolejny rok, który nie będzie niósł rozwoju Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, nie powstaną bowiem najprawdopodobniej żadne nowe stacje – teoretycznie powstanie nowych stacji jest możliwe, ale jak czytamy w dokumentacji przetargowej nie może się to przekładać na koszty poniesione przez miasto.

 

Pierwszy raz takie rozwiązanie pomostowe zastosowano w 2021 roku, po tym jak rok 2020 przyniósł pandemię i trudno było planować kolejny rok. Rok 2021 kończył się też niepewnie, dlatego na model pomostowy zdecydowano się na rok 2022.

 

Przyszłość BRA może stawać pod coraz większym znakiem zapytania, bowiem w sezonie 2022 mieliśmy tylko około 54 tys. wypożyczeń, gdy w 2018 roku było to prawie 400 tys. Spadek zainteresowania użytkowników sprawił, że ZDMiKP zdecydował się po raz kolejny na model pomostowy, przy czym zaznaczono, że już po raz ostatni.

 

To będzie kluczowy rok dla BRA

Najbliższy rok będzie zatem kluczowy, jeżeli wyraźnie wzrośnie zainteresowanie miejskimi rowerami, to będzie można zastanawiać się nad powrotem do planów rozwojowych z lat poprzednich, gdy do BRA rozważano włączenie Osowej Góry, Miedzynia, czy Czyżkówka. Te plany pokrzyżował wybuch światowej pandemii, być może od 2024 roku uda się do nich powrócić.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu