Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSejmowa Komisja Obrony Narodowej będzie wizytować bydgoskie zakłady zbrojeniowe

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej będzie wizytować bydgoskie zakłady zbrojeniowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 listopad 2022 15:39

We wtorek w Bydgoszczy gościć będzie delegacja Komisji Obrony Narodowej Sejmu RP – w planie wizyty znajdują się Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz zakłady Belma. Jak wynika z programu wizyty, jej celem jest pokazanie kluczowych działań jakie są realizowane w Bydgoszczy dla poprawy obronności kraju. Nie bez powodu wiele osób nazywa Bydgoszcz polską stolicą NATO.

Jak się dowiedzieliśmy posłom zostaną zaprezentowane drony bydgoskiej produkcji z programów Orlik i Wizjer oraz miny narzutowe.

 

W Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych delegacja ma złożyć też symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu