Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny Lewicy w Radzie zajmuje się głównie swoimi przywilejami

Radny Lewicy w Radzie zajmuje się głównie swoimi przywilejami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 listopad 2022 14:35

W ubiegłym roku radny Zdzisław Tylicki nie miał oporów, aby głosować za podniesieniem opłat w strefie płatnego parkowania, sam bowiem szczyci się tym, że on za parkowanie nie musi płacić – Zdzichu zawsze słynął z tego, że pokazywał, iż potrafi sobie załatwić, teraz parkowanie przy ratuszu, wcześniej w Urzędzie Wojewódzkim – mówi nam jeden z radnych – Z parkowaniem na Polonii też zawsze umiał się ustawić – dodaje inny. Sprawa jest w ratuszu trochę kłopotliwa, dlatego nikt nie chce wprost się wypowiedzieć, ale w kuluarach temat jest znany, głównie dlatego, że sam się radny wszystkim chwali.

 

Gdyby chcieć napisać o innej aktywności radnego Tylickiego w Radzie Miasta Bydgoszczy, to byłoby bardzo ciężko. Kończy się czwarty rok kadencji, a radny nie zgłosił nawet jednej interpelacji, wniosków i inicjatyw też nie zarejestrowano. Jego aktywność ogranicza się głównie do głosowania z linią koalicji. Można powiedzieć o jednej kuluarowej inicjatywie, jesienią ubiegłego roku radny Tylicki próbował przekonywać radnych do podniesienia diet, gdy w Koalicji Obywatelskiej nie udało mu się zdobyć posłuchu, to zaczął badać nawet przeciwników politycznych z PiS-u. Radny oprócz diety otrzymuje też dość pokaźną emeryturę.

 

Miejsce dla niepełnosprawnych

Od pewnego dłuższego już czasu pod samym ratuszem nie mogą parkować radni. Uznano, iż mentalnie, gdy ograniczany jest ruch w obrębie starówki, to jest naturalny kierunek działań. Nikt z radnych jednak tego nie kwestionuje, natomiast radny Tylicki znalazł sposób- przy ratuszu jest jedno miejsce dla niepełnosprawnych petentów. Tylicki, który porusza się po korytarzach ratusza sprawniej niż wielu radnych, mających ewidentne problemy z chodzeniem, a nawet występuje w charytatywnych meczach piłkarskich, biegając za piłkę uznał, że to miejsce się jemu należy. Z tego też powodu w dni, gdy trwa sesja Rady Miasta Bydgoszczy niepełnosprawni petenci, chociażby jeżdżący na wózkach, nie mają szans skorzystać z tego miejsca.

 

 

Temat po raz pierwszy poruszaliśmy przed rokiem, radny jednak idzie w zaparte. Przedstawiciele lokalnych władz Lewicy przyznają, że jest problem, że były o to rozmowy z radnymi, ale na radnego nie mają siły.

 

We wtorek, dzień przed sesją poprosiliśmy radnego Tylickiego, aby powiedział do kamery, że jutro inwalidzi nie będą mogli zaparkować, bo to jest jego przywilej. Radny milczał. Także gdy padło pytanie, czy jak Lewica przejmie władzę w Polsce to takie będą standardy?

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu