Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWokół mostu Grunwadzkiego powstaje zapadlisko. ZDMiKP chce przebudować dojazd do niego

Wokół mostu Grunwadzkiego powstaje zapadlisko. ZDMiKP chce przebudować dojazd do niego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 listopad 2022 06:53

Most Grunwaldzki biegnie wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej nieopodal ulicy Bronikowskiego, po wybudowaniu nowych mostów przylegających do Węzła Zachodniego jego znaczenie dla ruchu zmalało, służy on głównie obsłudze ruchu w kierunku wspomnianej ulicy Bronikowskiego. Od pewnego czasu dostrzegane jest jednak zapadanie się nasypu na stronie mostu przylegającej do ulicy Bronikowskiego.

 

W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę dojazdu do mostu biegnącego nad Kanałem Bydgoskim, aby rozwiązać powstający geologiczny problem. Wcześniej ZDMiKP zlecił opracowanie planu funkjonalno-użytkowego dla tego zadania.

 

Wykonawca w tym przetargu będzie musiał przeprowadzić badania w celu odkrycia przyczyny zapadania się obiektu, przebudować dojazd w obszarze zapadliska, a także nasyp oraz przebudować stożek przyczółka.

 

Otwarcie ofert w tym przetargu planowane jest na 12 grudnia.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu