Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo pokryje całą stratę lotniska. Udziały Bydgoszczy zmaleją

Województwo pokryje całą stratę lotniska. Udziały Bydgoszczy zmaleją

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 listopad 2022 00:23
Województwo pokryje całą stratę lotniska. Udziały Bydgoszczy zmaleją Fot: PLB

W projekcie budżetu województwa na 2023 rok zapisano kwotę 10 mln zł na objęcie nowych udziałów w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, co pozwolić ma na pokrycie straty z roku bieżącego. Kwota nie mała, ale też nie tak duża jak spojrzymy na wzrost wydatków na kolej, które przekroczą 210 mln zł. Kolejny rok z rzędu do straty nie zamierza się dokładać Miasto Bydgoszcz, a to przełoży się na zmianę w strukturze właścicielskiej.

Nie znamy jaka będzie dokładnie strata lotniska w 2022 roku, te dane upubliczniane są dopiero w połowie roku w sprawozdaniu finansowym – w roku 2021 było to 10,5 mln zł straty. Rok 2022 powinien być lepszy, bowiem nie mieliśmy już przymusowych lockdownów spowodowanych pandemią.

 

Na dzisiaj większościowym udziałowcem Portu Lotniczego Bydgoszcz jest Województwo Kujawsko-Pomorskie z 75,6% udziałów, po dokupieniu akcji o wartości 10 mln zł ten udział przekroczy 77%. Miasto Bydgoszcz posiada obecnie 19,7% akcji, po dokupieniu akcji tylko przez województwo spadnie on do 18%.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Europoseł Brejza liderem listy do Parlamentu Europejskiego

  Obradująca w środę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Listę w kujawsko-pomorskim otworzy jak można było się spodziewać europoseł Krzysztof Brejza. Tutaj nie było niespodzianki, choć jeszcze kilka tygodni temu jego kandydatura nie była taka pewna.

 • Złożono ostatni wniosek o ZRID dla drogi S10. Na pozostałych odcinkach widać opóźnienia

  W ubiegłym tygodniu firma Rubau Polska, która wygrała przetarg na budowę odcinka Toruń Zachód – Toruń Południe (węzeł autostradowy) drogi ekspresowej S10 złożyła do wojewody wniosek o wydanie ZRID. Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej to dokument kończący proces przejmowania terenu pod inwestycję, który pozwala rozpocząć fizyczne prace budowlane. Do tej pory dla żadnego z odcinków S10 Bydgoszcz-Toruń nie wydano jeszcze ZRID.

Wiadomości z regionu