Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy ulica Jatki będzie sprywatyzowana?

Czy ulica Jatki będzie sprywatyzowana?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 25 listopad 2022 07:47
Czy ulica Jatki będzie sprywatyzowana? Fot: Bogusław Białas

Ulica Jatki, choć wpisująca się w historyczną przestrzeń bydgoskiej starówki, jest dość młodą ulicą, bowiem powstała kilka lat temu po rozbiórce Kaskady, gdy teren ten zagospodarował Adam Sowa. Jatki charakteryzują rozstawione stoliki, dodatkowego uroku daje jej zadaszenie. Formalnie jest to droga publiczna, choć przejechanie nawet rowerem byłoby trudne z uwagi na infrastrukturę gastronomiczną. Sowa chciałby jednak przejąć tę ulicę.

 

Na listopadową sesję Rady Miasta skierowano nawet uchwałę w sprawie odebrania ulicy Jatki statusu drogi publicznej i przekształcenia ją w drogę wewnętrzną. Ta procedura miałaby poprzedzić sprzedaż ulicy Sowie, który zwrócił się w tej sprawie oficjalnie do ratusza. Wśród części radnych wprost pojawił się pogląd, że jest to prywatyzacja. Temat pojawił się na wtorkowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, radni opozycji wyrażali obawy, że może dojść teoretycznie nawet do zamknięcia tej ulicy. Krytycznie o oddawaniu tej ulicy prywatnemu właścicielowi wypowiadała się też wiceprzewodnicząca Rady Miasta Anna Mackiewicz. Głosami PiS-u i Nowej Lewicy projekt zaopiniowała komisja negatywnie.

 

Na środowej sesji Rady Miasta klub PiS-u wniósł o usunięcie punktu z porządku obrad, aby radni mogli zapoznać się z argumentami prywatnego podmiotu, który chce przejąć ulicę. Prezydent Rafał Bruski poparł ten wniosek, jak tłumaczył, nie chciał aby w tej sprawie były niedomówienia. Sprawa ma wrócić pod obrady Rady Miasta w grudniu.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu