Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz oszczędza niemal na każdej dziedzinie życia, ale nie na swojej gazetce i portalu nie zamierza

Ratusz oszczędza niemal na każdej dziedzinie życia, ale nie na swojej gazetce i portalu nie zamierza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 listopad 2022 00:20

W przyszłym roku nie odbędzie się Ster na Bydgoszcz, bowiem miasto musi zaciskać pasa, mniejsze mają być też dotacje dla klubów sportowych, cięcia ominą jednak ratuszową gazetkę, która wciąż się rozrasta o nowych redaktorów, przejmowanych z mediów komercyjnych.

W 2023 roku jak poinformował nas ratusz (bezpośrednio to nie wynika z projektu budżetu) na wydawanie ,,Bydgoszcz Informuje” ratusz planuje wydać 650 tys. zł - Na wszystkie koszty związane z wydawaniem Bydgoszcz Informuje oraz prowadzeniem portalu miasto Bydgoszcz planuje wydać w 2023 roku - 650 000 zł. W tym obszarze nie planuje się wzrostu wydatków w porównaniu do roku poprzedniego – wyjaśnia zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

,,Bydgoszcz Informuje” z pompą ruszyło jednak w połowie roku, więc zważywszy, iż będzie to cały rok, będzie to jednak wyższy wydatek. Nie ma też tutaj cięć.

 

Na wtorkowym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska radny Jarosław Wenderlich zaproponował, aby jedno posiedzenie w 2023 roku komisja poświęciła mediom wydawanym przez ratusz. Jego wniosek upadł głosami Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.

 

Taka polityka ratusza jest przyczyną sporu z bydgoskimi mediami, bowiem ratusz korzystając ze środków publicznych, jest konkurencją dla mediów działających na rynku komercyjnym.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

  W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

 • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

  Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu