Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy śnieg zakorkował w sobotę Bydgoszcz

Pierwszy śnieg zakorkował w sobotę Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 20 listopad 2022 20:12
Pierwszy śnieg zakorkował w sobotę Bydgoszcz Fot: Bogusław Białas

W sobotę w zachodniej Polsce pojawił się pierwszy w tegorocznym sezonie zimowym śnieg – opady mogły zaskoczyć również kierujących, bowiem wielu z nich nie zdążyło jeszcze wymienić opon na zimowe, przez co w sobotę mogli doświadczyć problemów z przyczepnością, natomiast aura we wcześniejszych dniach nie dawała do zrozumienia, iż czekają nas opady śniegu. Sobota przyniosła w południe dość spore korki w Bydgoszczy.

Największe korki w Bydgoszczy według TrafficIndex (aplikacja zbierająca dane z nawigacji satelitarnej) wystąpiły o godzinie 15 – poziom kongestii oszacowano wówczas na 77% (o tyle dłuższy był przejazd niż w optymalnej przepustowości), gdy przed rokiem kongestia o tej porze wyniosła mniej niż 20%. Ciężko przez Bydgoszcz było przemieszczać się też o godzinie 14, gdy kongestia doszła do 74%. Dla porównania w minionym tygodniu roboczy w godzinach szczytu mamy mniej niż 60% kongestii.

 

Traffic Index pokazuje, że korki w Bydgoszczy zaczęły się generować już przed godziną 14, natomiast do sobotniej normy, czyli kongestii na poziomie kilkunastu procent Bydgoszcz wróciła dopiero około godziny 22.

 

W niedzielę, z racji mniejszego ruchu większych korków nie notuje się – szczyt kongestii około godziny 16 na poziomie 23%. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że z 80% pewności musimy się liczyć do poniedziałku godziny 10:00 z mrozami od -5 do -1 stopnia C, lokalnie nawet możliwe jest -11. Nie można też wykluczyć opadów śniegu, więc warto się przygotować.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu