Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLampki na choince zapalone – jarmark wystartował

Lampki na choince zapalone – jarmark wystartował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 listopad 2022 18:07

Uroczystym zapaleniem lampek na wielkiej choince, która stanęła na płycie Starego Rynku oraz iluminacji świetlnych rozpoczął się tegoroczny Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 22 grudnia Przed nami zatem przeszło miesiąc jarmarku, pierwszy raz mamy jednak sytuację, że lampki choinkowe zapalone są mniej więcej w połowie listopada.

Bydgoski jarmark przez kilka lat urósł można powiedzieć do tych najważniejszych w Polsce, a być może wkrótce też w Europie. Przyciąga to wystawców z innych państw, ale to wiąże się też z koniecznością wydłużenia jego czasu, aby im się opłacała obecność tutaj.

 

W sobotę wszystkich mogło zaskoczyć przyjście śniegu, który dla jednych oznaczał trudności, ale dodał na pewno blasku inauguracji bydgoskiego jarmarku, co zresztą zauważyła przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska – Myślę, że dzisiejsza pogoda jest dowodem na to, że jarmark otwieramy w idealnym momencie, w idealnym terminie. Mam nadzieję, że będziecie państwo tutaj mile spędzać czas, że będzie to główne miejsce spotkań do okresu świąt.

 


 

Prezydent Rafał Bruski do włączenia lampek i iluminacji zaprosił, jak to się stało tradycją z lat poprzednich, przedstawicieli dzieci. Na inaugurację jarmarku przygotowano też pokaz żonglowania ogniem. Na scenie zlokalizowanej przy ulicy Mostowej wystąpili też pierwsi artyści. Pierwszego dnia mieszkańcy na pewno dopisali.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu