Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByć może tym razem się uda rozpocząć rewitalizację obszaru nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu, który łączy kilka osiedli

Być może tym razem się uda rozpocząć rewitalizację obszaru nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu, który łączy kilka osiedli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 listopad 2022 07:59
Być może tym razem się uda rozpocząć rewitalizację obszaru nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu, który łączy kilka osiedli Facebook / Miedzyń i Prądy Bydgoszcz

Chodzi dokładnie o obszar obejmujący ulicę Spacerową na Miedzyniu wraz z powiązanym z nią nabrzeżem kanału od ulicy Plażowej do Żywieckiej, czyli dość spory obszar. Po północnej stronie Kanału Bydgoskiego byłby to fragment ulicy Mińskiej od ulicy Żywieckiej, a dalej tereny zielone przylegające bezpośrednio do kanału. Tę inwestycję do realizacji wskazali mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ale letnie przetargi z uwagi na ceny proponowane przez wykonawców były unieważniane. Być może uda się teraz.

Obszar objęty inwestycją nazywany jest Parkiem nad Kanałem Bydgoskim – niektórzy tak nazywają obszar zielony nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy ulicami Bronikowskiego i Wrocławską, warto tutaj jednak przypomnieć, że historyczna nazwa tamtego obszaru to Planty nad Kanałem Bydgoskim.

 

Obszar nad samym kanałem jest dość estetyczny, mogło być jeszcze piękniej dzięki stylowym ławeczkom, tablicom przedstawiającym historię osiedli oraz ekologicznym hotelom dla owadów. Takie są też założenia inwestycyjne dla tego miejsca.

 

Elementy małej architektury, które mają się pojawić:

 

W ubiegłym tygodniu miało miejsce otwarcie ofert w kolejnej próbie wyłonienia wykonawcy, miasto podobnie jak w wakacje chce przeznaczyć niecałe 1,9 mln zł na tę inwestycję. W przetargu wpłynęły cztery oferty, z tego dwie poniżej tego budżetu, co daje szansę, że uda się wkrótce wyłonić wykonawcę.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu