Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanka zakłóciła wystąpienie rosyjskiej delegacji w Egipcie

Bydgoszczanka zakłóciła wystąpienie rosyjskiej delegacji w Egipcie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 listopad 2022 17:51
Bydgoszczanka zakłóciła wystąpienie rosyjskiej delegacji w Egipcie Kadr z DW

Środa to na pewno w Polsce czarny dzień za sprawą dwóch ofiar rosyjskiego ostrzału rakietowego Ukrainy. Tego samego dnia w Egipcie na szczycie klimatycznym COP27 delegacja rosyjska prezentowała swoje działania na rzecz klimatu. Ich panel został jednak zakłócone przez piątkę aktywistek – co prawda Rosjanie po wyprowadzeniu ich mogli kontynuować wystąpienie, to ten incydent stał się symbolem i głośno było o nim w zachodnich mediach.

 

,,You are war criminals” - to jeden z transparentów jaki pojawił się pod adresem rosyjskich delegatów, co można przetłumaczyć jako nazwanie ich wprost ,,zbrodniarzami wojennymi.  Zarzucano Rosji też hipokryzję, bowiem ten kraj swoją armię finansuje głównie ze sprzedaży sprzecznych z celami klimatycznymi paliwami kopalnianymi.

 

Wśród tej piątki aktywistek znalazły się dwie Polki, w tym bydgoszczanka Dominika Lasota, na nagraniu widoczna jest z flagą z godłem Ukrainy. Pisaliśmy ostatnio o jej niespodziewanej rozmowie w Egipcie z prezydentem Andrzejem Dudą, w której wyrażała swoje niezadowolenie działaniami klimatycznymi polskiego rządu.

 

O tym zajściu napisała depeszę m.in. agencja Reutersa, sprawą zainteresowały się też brytyjskie media BBC i Guardian. Spore zainteresowanie ten incydent wywołał też w niemieckiej telewizji Deutsche Welle, która przeprowadziła na antenie wywiad z Lasotą – Rosyjski gaz importowany przez Niemcy jest ogromnym sponsorem rosyjskiej machiny wojennej – mówiła niemieckiej telewizji bydgoszczanka. Lasota mówiła też o tym jak Rosja próbuje szantażować przed zimą Ukrainę czy Polskę w kwestiach energetycznych.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu