Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbiórka wiaduktu w ciągu Armii Krajowej została wznowiona

Rozbiórka wiaduktu w ciągu Armii Krajowej została wznowiona

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 listopad 2022 10:44
Rozbiórka wiaduktu w ciągu Armii Krajowej została wznowiona Fot: ZDMiKP

Wiadukty nazwane niedawno imieniem Jana Nowaka Jeziorańskiego, biegnące wzdłuż alei Armii Krajowej, przechodzą gruntowny remont. Po przebudowie wschodniego wiaduktu, obecnie trwa proces inwestycyjny związany z zachodnim wiaduktem – kilka tygodni temu prace rozbiórkowe starej konstrukcji wykonawca musiał wstrzymać, bowiem PKP PLK wycofała się z uzgodnień. W ostatnim czasie udało się dogadać na tyle, że powoli prace będą kontynuowane.

Rozbiórka wymaga przerw w ruchu kolejowym, bowiem wiadukt znajduje się tuż nad torami i ze względów bezpieczeństwa jego rozbiórka przy ruchu jest bardzo ryzykowna. PKP PLK wstępnie uzgodniło zasady wyłączenia linii kolejowej nr 18, ale pod koniec października się z nich wycofała z uwagi na duże potrzeby przy przewozie węgla importowanego do Polski drogą morską. Udało się ostatnio dogadać, że w kilku terminach prace będą wykonywane w nocy, co pozwoliło kontynuować je od poniedziałku do dzisiaj, uzgodniono również, że wykonawca będzie mógł prowadzić rozbiórki w najbliższą niedzielę.

 

Po zakończeniu rozbiórki wykonawca od podstaw wykona nowy wiadukt. Inwestycja kosztować ma prawie 30 mln zł, zaistniała sytuacja najprawdopodobniej wpłynie na jej opóźnienie.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu