Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyłania się nowy budynek dworca Bydgoszcz Zachód

Wyłania się nowy budynek dworca Bydgoszcz Zachód

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 listopad 2022 06:24

W wakacje wykonawca rozpoczął prace rozbiórkowe na dworcu Bydgoszcz Zachód zlokalizowanym przy ulicach Mińskiej i Flisackiej. Dworzec leży na linii kolejowej nr 18 i obsługuje podróżnych pomiędzy Bydgoszczą Główną, Nakłem nad Notecią i Piłą – z danych PKP wynika, że obsługuje on kilkudziesięciu pasażerów dziennie. Modernizacja dworca powinna zakończyć się w połowie 2023 roku.

Modernizacja jest w praktyce rozbiórką starego dworca i budową nowego obiektu. W ostatnim czasie wykonawca wykonał szkielet nowego budynku, podstawy ścian wykonano z betonu, trwa też układanie szkieletu dachu.

 

 

 

 

Wizualizacje nowego dworca:

 

 
 

 

O potrzebie modernizacji tego dworca mówi się od 2017 roku, dopiero w 2021 roku rozpisano jednak przetargi, z uwagi na petrurbacje przy zamówieniu publicznym, dopiero za trzecim podejściem udało się wybrać wykonawcę, co nastąpiło dopiero w tym roku.

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu