Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiałe Błota uruchomiły swoją aplikację do zgłaszania usterek w przestrzeni publicznej

Białe Błota uruchomiły swoją aplikację do zgłaszania usterek w przestrzeni publicznej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 listopad 2022 07:47

,,Zadbana Gmina” - to nazwa aplikacji, która ma ułatwić komunikację mieszkańców gminy Białe Błota z urzędem. Celem aplikacji jest zgłaszanie przez mieszkańców usterek i problemów wymagających naprawy – może być to dziura w chodniku, popękana barierka, czy uszkodzenia na przystankach autobusowych. Kilka lat temu taką aplikację ,,Dbamy o Bydgoszcz” wprowadziła właśnie Bydgoszcz.

Działanie ,,Zadbanej Gminy” jest dość podobne, mieszkaniec czy za pośrednictwem aplikacji na telefon (dostępna obecnie na Androida i Apple) lub też wchodząc na stronę: www.zadbanagmina.bialeblota.pl - może na interaktywnej mapie zgłosić problem Po jakimś czasie operator umieszcza adnotację do jakiej instytucji podległej gminie przekazano sprawę, a także informację na jakim etapie jest rozwiązywanie problemów.

 

Patrząc na mapę w tej aplikacji zauważyć możemy sporo zgłoszeń dotyczących niedziałających latarni, czy nieoświetlonych przejść dla pieszych. Aplikację wykorzystuje się też do zgłaszania okrytych studzienek, które stanowić mogą nawet zagrożenie dla życia. Są też zgłoszenia dotyczące gospodarki odpadami.

 

Z racji tego, że gmina Białe Błota jest dość mocno porozrzucana, taka aplikacja może na pewno usprawnić zarządzenie usterkami. Może ona okazać się też przydatna dla mieszkańców Bydgoszczy, głównie Miedzynia, bowiem sąsiadują oni z gminą Białe Błota i niekiedy w bliskim sąsiedztwie mogą zauważyć problemy, które znajdują się już poza jurysdykcją prezydenta miasta.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu