Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowy parking stoi prawie cały pusty, tymczasem obok dziesiątki samochodów stoją jeden na drugim. To jest absurd!

Nowy parking stoi prawie cały pusty, tymczasem obok dziesiątki samochodów stoją jeden na drugim. To jest absurd!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 listopad 2022 16:42

W tygodniu roboczym na pierwszym bydgoskim parkingu Park&Ride (Czyżkówko przy Węźle Zachodnim) trudno zobaczyć jakikolwiek zaparkowany pojazd, w niedzielę pojedyncze się pojawiają w czasie Mszy Świętych (trudno powiedzieć czy wjeżdżający zdają sobie sprawę, że za tę godzinkę zapłacą 6 zł, bo przed wjazdem nie ma żadnego cennika). Dosłownie obok natomiast samochody zaparkowane są pojazd na pojeździe, zawalona samochodami jest też okoliczna ulica Koronowska.


Wysokość taryf 6 zł za pierwszą godzinę ustalili radni, trudno powiedzieć jednak na jakiej zasadzie założyli, że ludzie będą wstanie tyle zapłacić za parkowanie w czasie Mszy Świętej (owszem w czasie parkowania można bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, ale równie dobrze można było też zaoferować pociąg do Torunia lub Poznania lub inne niepotrzebne benefity, która przyjechała na Mszę Świętą). 6 zł za parkowanie z dala od centrum, gdzie opłata w strefie płatnego parkowania raz jest znacznie niższa, a dwa w soboty i niedzielę bezpłatna. Wprowadzenie takiej taryfy przy Węźle Zachodnim jest po prostu odlotem.

 

Wierni parkują tymczasem dookoła kościoła, gdzie popadnie. Na samym terenie parafialnym proboszcz wyznaczył zresztą miejsca parkingowe przy samym kościele, aby z jednej strony ułatwić życie parafianom, a dwa uniknąć zarzutów, że parafia próbuje zarabiać na parkowaniu. Wyjazd po Mszy jest utrudniony, samochody poruszają się tuż przy ludziach, dlatego absurdem jest, że nowo wybudowany parking stoi prawie, że pusty.

 

 

 

Wskazywaliśmy na problem już dawno

Już wiele miesięcy temu wskazywaliśmy na Portalu Kujawskim, że taki model się po prostu nie przyjmie, stąd też wskazywaliśmy chociażby na potrzebę wyłączenia opłat na niedzielę, a także obniżenia opłat w dni powszednie (gdy przez większą część czasu parking stoi całkowicie pusty). Lepiej zarobić symboliczne 3 zł za dzień parkowania lub np. 40 zł za abonament miesięczny, niż poprzez zaporową cenę sprawiać, że stoi on pusty, gdy z opłat od kierowców nie udaje się nawet uzyskać pokrycia za koszt prądu potrzebnego do utrzymania tej infrastruktury.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu