Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAreszt śledczy w Bydgoszczy co do zasady z pozytywną opinią, ale problemem stwarzają braki kadrowe

Areszt śledczy w Bydgoszczy co do zasady z pozytywną opinią, ale problemem stwarzają braki kadrowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 listopad 2022 09:16
Areszt śledczy w Bydgoszczy co do zasady z pozytywną opinią, ale problemem stwarzają braki kadrowe Ilustracyjne / Fot: Policja

W październiku lustrację Aresztu Śledczego przeprowadzili przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, który działa przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Celem tego typu kontroli jest zbadanie, czy systemowo placówki spełniają wymogi zapisane chociażby w konwencjach międzynarodowych. Co do zasady funkcjonowanie bydgoskiego aresztu, wraz z planami jego modernizacji oceniono pozytywnie, natomiast lustracja wykazała też pewne mankamenty.

 

Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur wskazuje, że wciąż są problemy z dostępnością naturalnego światłą w celach. Główne jednak wskazania dotyczą kwestii spowodowanych brakami kadrowymi. Zbyt mała liczba pracowników działającego w areszcie szpitala, co przekłada się na dłuższy czas oczekiwania na udzielenie pomocy. Wynikać może to najprawdopodobniej z ogólnego deficytu lekarzy w całym kraju. Wskazano jako problem też zbyt małą dostępność psychologów – psychologia to też dziedzina, która w skali całej Polski narzeka na braki. Szczegółowy raport z tej wizytacji dopiero powstanie.

 

Areszt Śledczy w Bydgoszczy posiada 451 miejsc, w momencie wizytacji (10-12 października) osadzone były 404 osoby.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu