Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAreszt śledczy w Bydgoszczy co do zasady z pozytywną opinią, ale problemem stwarzają braki kadrowe

Areszt śledczy w Bydgoszczy co do zasady z pozytywną opinią, ale problemem stwarzają braki kadrowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 listopad 2022 09:16
Areszt śledczy w Bydgoszczy co do zasady z pozytywną opinią, ale problemem stwarzają braki kadrowe Ilustracyjne / Fot: Policja

W październiku lustrację Aresztu Śledczego przeprowadzili przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, który działa przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Celem tego typu kontroli jest zbadanie, czy systemowo placówki spełniają wymogi zapisane chociażby w konwencjach międzynarodowych. Co do zasady funkcjonowanie bydgoskiego aresztu, wraz z planami jego modernizacji oceniono pozytywnie, natomiast lustracja wykazała też pewne mankamenty.

 

Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur wskazuje, że wciąż są problemy z dostępnością naturalnego światłą w celach. Główne jednak wskazania dotyczą kwestii spowodowanych brakami kadrowymi. Zbyt mała liczba pracowników działającego w areszcie szpitala, co przekłada się na dłuższy czas oczekiwania na udzielenie pomocy. Wynikać może to najprawdopodobniej z ogólnego deficytu lekarzy w całym kraju. Wskazano jako problem też zbyt małą dostępność psychologów – psychologia to też dziedzina, która w skali całej Polski narzeka na braki. Szczegółowy raport z tej wizytacji dopiero powstanie.

 

Areszt Śledczy w Bydgoszczy posiada 451 miejsc, w momencie wizytacji (10-12 października) osadzone były 404 osoby.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu