Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoska firma chwali się wzrostem przychodów, pomimo trudnej sytuacji w branży

Bydgoska firma chwali się wzrostem przychodów, pomimo trudnej sytuacji w branży

Napisane przez  Ł.R. / Oponeo Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 listopad 2022 07:18

Grupa Oponeo.pl to jedna z ważniejszych polskich marek, warto wiedzieć, że jej główna siedziba mieści się w Bydgoszczy. Ostatnio Oponeo podsumowało III kwartał 2022 roku chwaląc się wzrostem przychodów o 31,4%, które wyniosły w tym okresie blisko 319 tys. zł.


Ze sprzedaży na rynku krajowym został wygenerowany przychód w wysokości 241 877 tys. zł wyższy o 18,9% w stosunku do III kwartału 2021 roku. Sprzedaż na rynkach zagranicznych zamknęła się przychodami w kwocie 76 615 tys. zł wzrastając o 96,5% w porównaniu do przychodami za III kwartał 2021 roku. Przychody ze sprzedaży narastająco za trzy kwartały 2022 roku wyniosły 1 010 072 tys. zł wobec 864 308 tys. zł w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o 16,9% - informuje Oponeo w komunikacie inwestorskim,

 

- Należy podkreślić, że wzrost sprzedaży opon przez Grupę OPONEO.PL w III kwartale 2022 roku wygląda bardzo pozytywnie na tle branży, która w tym okresie odnotowała spadki sprzedaży. Dane sprzedażowe w Europie opublikowane przez ETRMA pokazują zmniejszenie wolumenów sprzedaży we wszystkich segmentach opon. - informuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A.

 

Grupa OPONEO.PL realizuje także sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych przez spółkę zależną Dadelo S.A. oraz elektronarzędzi i narzędzi przez spółkę zależną Rotopino.pl S.A. W III kwartale 2022 roku przychody spółki Rotopino.pl S.A. wzrosły o 7,9% i wyniosły 30 224 tys. zł, co stanowiło 9,5% przychodów Grupy OPONEO.PL.

 

 

Spółka Dadelo S.A. odnotowała znaczący wzrosty sprzedaży, który przełożył się na 51,2% wzrost przychodów w III kwartale 2022 roku w stosunku do analogicznego okresu 2021 roku. Wartość przychodów w III kwartale 2022 roku wyniosła 34 071 tys. zł i stanowiła 10,7% przychodów Grupy.

 

Wskazać trzeba, że o ile centrum administracyjne Oponeo mieści się w Bydgoszczy, to główne centrum dystrybucji zlokalizowano pod Łodzią, co spowodowane było zapewne lepszą dostępnością komunikacyjną, bowiem dopiero jesteśmy na końcówce budowy drogi ekspresowej S-5, a S-10 dopiero jest przygotowywana do prac budowlanych. Być może rozwój logistyki wokół Bydgoszczy sprawi, że również bydgoska firma postawi bardziej na bezpośrednią dystrybucję z naszego regionu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu