Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStacje Osowa Góra i Okole nie powstaną z powodów technicznych

Stacje Osowa Góra i Okole nie powstaną z powodów technicznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 listopad 2022 00:23

W ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 zaplanowano modernizację stacji kolejowej Bydgoszcz Osowa Góra oraz powstanie nowej, którą nazwano Bydgoszcz – Okole.

Prace inwestycyjne w zakresie przystanków Bydgoszcz Osowa Góra oraz Bydgoszcz Okole, w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, nie zostaną zrealizowane z przyczyn technicznych – poinformował nas rzecznik PKP PLK.

 

Jak wynika z dokumentów stacja Bydgoszcz Okole miała powstać na linii kolejowej nr 18 i kosztować 12 mln zł, czyli byłaby to zupełnie nowa stacja zlokalizowana, gdzieś w okolicach Czarnej Drogi.

 

Z informacji dotychczas się pojawiających mowa była o modernizacji Osowej Góry do 2024 roku, jako kolejnej stacji po Bydgoszcz Zachód, gdzie dworzec jest obecnie w trakcie prac budowlanych.

 

Okole może zyskać natomiast stację na Węźle Zachodnim, jest plan, aby w ramach modernizacji linii kolejowej nr 131 powstała stacja w tym miejscu, przy ulicy Grunwaldzkiej, nieopodal ulicy Bronikowskiego. Zapowiedzi PKP PLK mówią o planie na 2027 rok.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu