Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz dostanie wsparcie na zwiększenie bezpieczeństwa przejść dla pieszych z programu upamiętniającego Władysława Stasiaka

Bydgoszcz dostanie wsparcie na zwiększenie bezpieczeństwa przejść dla pieszych z programu upamiętniającego Władysława Stasiaka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 listopad 2022 07:22

,,Razem bezpieczniej” to program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. Władysława Stasiaka, w przeszłości szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz szefa Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który wraz z głową państwa zginął w katastrofie smoleńskiej. W ramach programu jego imienia rząd rozdysponuje do 2024 roku blisko 12 mln zł, wśród zakwalifikowanych projektów znalazły się dwa bydgoskie.

 

Jednym z elementów realizacji tego programu jest poprawa bezpieczeństwa drogowego. Bydgoszcz otrzymała dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa na przejściach zlokalizowanych przy ulicy Nasypowej (na wysokości ulicy Pochyłej) oraz na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Sowińskiego. Nie są to co prawda spektakularne inwestycje, ale niewielkie zmiany często poprawiają bezpieczeństwo pieszych, a to właśnie trosce o nich są podyktowane te wnioski. Bydgoszcz otrzyma dodatkowo też z tego funduszu 76 tys. zł na promocję stosowania odblasków wśród dzieci, w tym wypadku także o zamieszkałe w Bydgoszczy dzieci z Ukrainy.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu