Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTermin ważności pozwolenia budowlanego dla Opery Nova minął, a wykonawcy wciąż nie wybrnao

Termin ważności pozwolenia budowlanego dla Opery Nova minął, a wykonawcy wciąż nie wybrnao

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 listopad 2022 11:32
Wizualizacja czwartego kręgu Wizualizacja czwartego kręgu

Termin ważności pozwolenia na budowę tej inwestycji minął w sobotę 5 listopada, do tego czasu zgodnie z przepisami plac budowy powinien być przekazany wykonawcy. Na dzisiaj nie mamy jednak jeszcze wyłonionego wykonawcy. Być może uda się jakimiś ,,sztuczkami” ten problem rozwiązać, to faktem jest, że inwestycji wciąż nie możemy być pewni.

Przetarg na budowę czwartego kręgu Opery Nova wraz z parkingiem podziemnym, finansowanego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz ogłoszono na początku lipca. Z powodu różnego rodzaju perturbacji, głównie odwołań składanych przez potencjalne firmy, oferentów poznaliśmy dopiero 19 września. Co istotne wśród trzech ofert złożonych, dwie opiewają na kwoty niższe niż budżet zadeklarowany przez zamawiającego. Do dzisiaj nie wykonano jednak wyboru wykonawcy, a dopiero po tym można podpisać umowę, a jeszcze w dalszej kolejności przekazać plac budowy. Nie można jednak wykluczyć, że już po wyborze wykonawcy pojawią się odwołania, co może opóźnić wszystkie te czynności o kolejne tygodnie czy nawet miesiące.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu