Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie ZOO żegna Yardana-Altaja

Bydgoskie ZOO żegna Yardana-Altaja

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 listopad 2022 06:40
Bydgoskie ZOO żegna Yardana-Altaja Fot: LPKiW Myślęcinek

19-letni tygrys syberyjski Yardan-Altaj był jedną z największych atrakcji bydgoskiego ogrodu zoologicznego. Kilka dni temu bydgoskie ZOO poinformowało, o pożegnaniu zwierzęcia. Yardan-Altaj w bydgoskim ZOO mieszkał od października 2014 roku.

Szacuje się, że na całym świecie żyje około 500 tygrysów syberyjskim, mówimy zatem o gatunku zagrożonym wyginięciem. Średnio tygrysy syberyjskie żyją około 15 lat, Yardan-Altaj można powiedzieć, że był staruszkiem.

 

Yardan urodził się 2 listopada 2003 roku w Ouwehand w Holandii, w tamtejszym ZOO.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu