Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszyły przygotowania do jarmarku – z Holandii przyjechał elementy świątecznego lunaparku

Ruszyły przygotowania do jarmarku – z Holandii przyjechał elementy świątecznego lunaparku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 listopad 2022 15:16

Do świąt jeszcze sporo czasu, od poniedziałku 7 listopada natomiast w centrum Bydgoszczy widać już przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego ,z tego powodu z parkowania zostały wyłączone miejsca przy ulicy Mostowej.

Sam jarmark ma się rozpocząć 19 listopada, czyli jeszcze pozostały niecałe dwa tygodnie i potrwać do 22 grudnia. Tak długi czas jarmarku wynika z europejskiej specyfiki miejskich jarmarków, zagraniczni wystawcy wręcz wymagają tak długiego czasu, aby było to dla nich ekonomicznie opłacalne przedsięwzięcie. Ruszyły również przygotowania świątecznych iluminacji, które w tym roku będą nieco skromniejsze, z uwagi na trudniejszą sytuację gospodarczą miasta.

 

Na Placu Teatralnym obecnie instalowany jest element lunaparku, natomiast na Starym Rynku powstaje charakterystyczna już w ubiegłym roku wieża.

 

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu