Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkaniec Kapuścisk w zaparte twierdził, że nie palił meblami. Teraz stanie przed sądem

Mieszkaniec Kapuścisk w zaparte twierdził, że nie palił meblami. Teraz stanie przed sądem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 listopad 2022 13:53
Materiały Straży Miejskiej Materiały Straży Miejskiej

Sezon grzewczy się rozpędza, a wraz z nim powróci problem smogu, w tym roku może być on szczególny za sprawą dużej ilości węgla słabszej jakości na rynku. Problemem są też osoby spalające niedozwolone przedmioty -w październiku bydgoska Straż Miejska przeprowadziła 110 kontroli palenisk, które wykazały 31 przypadków spalania odpadów – zakończyły się one 30 mandatami i jedną sprawą skierowaną do sądu.

5 października Straż Miejska przeprowadziła kontrolę na Kapuściskach, z komina jednego budynków ulatniały się podejrzane substancje, na dodatek obok znajdowały się stare meble co mogło snuć podejrzenie, że są one spalane. Mieszkaniec twierdził, że spala jedynie czyste drewno i szedł w zaparte, że nie pali starymi meblami. Strażnicy pobrali z jego paleniska próbkę popiołu do analizy. Z uwagi na to, że przy samym piecu znajdowały się stare meble, funkcjonariusze chcieli ukarać właściciela mandatem, którego przyjęcia jednak odmówił, co oznacza skierowanie sprawy do sądu.

 

Na wyniki analiz się trochę czeka, pojawiły się one pod koniec miesiąca wykazując spalanie m.in. tworzy sztucznych, elektroniki czy gwoździ. Oprócz nałożenia grzywny Straż Miejska domaga się też zwrotu kwoty 602 zł jako kosztów przeprowadzenia analizy.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu