Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStarsza kobieta o kuli przechodziła przez czteropasmową ulicę. Pomogli jej policjanci

Starsza kobieta o kuli przechodziła przez czteropasmową ulicę. Pomogli jej policjanci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 listopad 2022 07:23

1 listopada policjanci na motocyklach patrolujący ulicę Fordońską zauważyli jak starsza kobieta przechodzi przez czteropasmową jezdnie, w sposób niezgodny z przepisami. Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła problemami zdrowotnymi, bowiem za daleko było jej do przejścia dla pieszych. Na dodatek pogoda nie sprzyjała najlepszej widoczności.


- Ale tutaj po takiej trasie tak przechodzić – słyszymy na nagraniu jak zwraca się do kobiety policjant. W odpowiedzi usłyszał o problemach zdrowotnych. Policyjny patrol na chwilę wstrzymał ruch i pouczył kobietę, że w tym miejscu przechodzić nie wolno. Kobieta następnie udała się na cmentarz przy ulicy Wiślanej.

 

Mandatu zatem w tym wypadku nie było, natomiast ta próba przejścia przez jezdnie, osoby na dodatek poruszającej się o kulach, była bardzo ryzykowna. Nie jest wielkim odkryciem to, że w szczególności ludzie starsi lubią podejmować takie ryzyko. Z tego powodu 3 lata temu Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zlecił wykonanie spotu z aktorem Piotrem Frączewskim, w którym starszej kobiecie św. Piotr odmawia wstępu do nieba, z uwagi na nagminne łamanie przepisów. W ten żartobliwy sposób warszawskim ZDM chciał dotrzeć do społeczeństwa z tym problem.

 

Spot można obejrzeć:

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu