Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek obiecał konkurs na prezesa lotniska, ale nie powiedział kiedy

Marszałek obiecał konkurs na prezesa lotniska, ale nie powiedział kiedy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 listopad 2022 00:57
Marszałek obiecał konkurs na prezesa lotniska, ale nie powiedział kiedy Fot: PLB

Obecnie mamy do czynienia z łączeniem funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy oraz prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz – pełniący obie funkcję jednocześnie były wicemarszałek województwa Edward Hartwich z zarobkami w okolicach 35 tys. zł miesięcznie jest jednym z lepiej wynagradzanych osób w kujawsko-pomorskim, ale też w Polsce, przewyższając znacznie uposażenie prezydenta Andrzeja Dudy. Z Bydgoszczy płynie oczekiwanie, aby do Portu Lotniczego poszukać mimo wszystko doświadczonego w branży lotniczej menedżera, aby przyśpieszyć jego rozwój.

 

Edward Hartwich z branża lotniczą specjalnie nie miał nic wspólnego, poza reprezentowaniem marszałka w Radzie Nadzorczej bydgoskiego lotniska. Ostatnie lata kieruje szpitalem dziecięcym w Bydgoszczy, jednak branża medyczna i lotnicza to zupełnie inne światy. Chociażby z tego powodu nie powinno dziwić oczekiwanie rozdzielnia tych funkcji, aby osoby nimi zarządzające mogły się w pełni skupić na jednym zadaniu.

 

Niejednoznaczne komunikaty marszałka

Pytania o tę kwestię pojawiły się w ubiegłym tygodniu na sesji Sejmiku Województwa, wówczas marszałek Piotr Całbecki zapewnił, że to sytuacja przejściowa i Edward Hartwich będzie kierował lotniskiem do czasu przeprowadzenia konkursu na nowego prezesa.

 

Jak na razie taki konkurs nie został jednak jeszcze ogłoszony, natomiast Zarząd Województwa z marszałkiem na czele wydali zarządzenie zezwalające Hartwichowi na łączenie obu funkcji do końca kadencji prezesa lotniska, a takowa według statutu trwa 3 lata.

 

Teoretycznie kadencja prezesa lotniska może być skrócona, ale jak na razie mamy dość niejednoznaczne sygnały, które możemy odebrać, iż przynajmniej kilka miesięcy dyrektor szpitala będzie jednocześnie prezesem lotniska, a nawet trwanie tego stanu rzeczy przez kolejne 3 lata jest brane pod uwagę.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu