Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz we wtorek niemal bez korków, ale zdarzały się autobusy wożące powietrze

Bydgoszcz we wtorek niemal bez korków, ale zdarzały się autobusy wożące powietrze

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 listopad 2022 07:23

We wtorek 1 listopada w Bydgoszczy obowiązywała bezpłatna komunikacja miejska, dodatkowo linie prowadzące na cmentarze zostały wzmocnione dodatkowymi kursami – komunikat władz był tutaj jednoznaczny, zachęcanie do wyboru transportu zbiorowego, aby uniknąć korków, w szczególności pod cmentarzami. Jak spojrzymy na dane z aplikacji Traffic Index można powiedzieć, że był to szczególnie ciekawy 1 listopada.

Szczyt komunikacyjny mieliśmy o godzinie 13, wtedy kongestia (najprościej tłumacząc czas o który wydłuża się podróż z powodu niewystarczającej infrastruktury, korków) wyniosła 20%. Jest to bardzo mało, bowiem na co dzień w okolicach godziny 15 kongestia w Bydgoszczy zbliża się nawet do 70%. Traffic Index opiera swoje dane na danych z nawigacji satelitarnej TomTom.

 

Zdarzały się autobusy jeżdżące puste

Brak większych korków to bez wątpienia pozytyw, ale też trzeba zauważyć, że pojawiły się we wtorek mankamenty. Osobiście, choć specjalnie się tego dnia nie przemieszczałem, naliczyłem 4 autobusów, w których nikt nie jechał, czyli kolokwialnie woziły powietrze. Sam później skorzystałem z autobusu, gdzie przejechałem jego ponad 70% trasy i byłem jedynym pasażerem na pokładzie. Z drugiej strony bywały autobusy tak zatłoczone, że wręcz nikt więcej w nich by się nie upchnął. To pokazuje, że należy w przyszłości się zastanowić nad efektywnością, bowiem w dobie wysokich cen energii i paliwa, puste autobusy to najzwyczajniejsze marnotrawstwo. Najprawdopodobniej dla części miasta oferta była po prostu przesycona, czyli autobusów było więcej od realnych potrzeb przewozowych mieszkańców.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu